„Kelionė po STEAM pasaulį“

STEAM veikla „Mes panašūs ir skirtingi“

Vaikai stebėjo ir analizavo grupės draugų veidus. Kurdami autoportretą skaičiavo – vienas, du ir daug. Tyrinėjo kokio dydžio ir kokių formų yra veido dalys. Pastebėjo, kad grupės draugai nors visi skirtingi, bet ir panašūs. Visi turi dvi akytes, vieną nosytę, vieną burnytę, dvi ausytes ir daug plaukų.

STEAM veikla „Magiškos raidės“

Raidžių pažinimas ikimokykliniame amžiuje prasideda manipuliavimu savo vardo raidėmis.

Tikroji magija vyko, kaip vaikai žodžius spalvino. Vaikai išbandė naują rašymo būdą, tėveliai užrašė žodį, o vaikai dažų pagalbą jį atrado pasislėpusį baltame lape. Stebėjo, kaip raidelės išryškėja vandenyje. Įvardino kieno tai raidelė. Stengėsi įvardinti. Lavino smulkiąją motoriką, tyrinėjimo įgūdžius, akies ir rankos koordinaciją, vaizduotę, kūrybiškumą.

STEAM – išmanioji matematika

STEAM matematika šalia mūsų. Vaikai kasdien per praktines veiklas tyrinėjo geometrines figūras. Būdami gamtoje, įtvirtino matematines žinias, susipažino su supančiu pasauliu. Veiklos metu ugdytiniai tobulino skaičiavimo ir skaitmenų pažinimo įgūdžius, įtvirtino geometrines figūras bei lavino smulkiąją motoriką. Ugdytiniai suprato, kad matematika gali būti įdomi ir linksma.  Ir toliau tobulinsime ir įtvirtinsime gautas žinias žaidžiant kasdieninėse veiklose.

STEAM „Kas gi čia praėjo?“

Ar vien tik gyvūnai palieka pėdsakus? Vaikų batukų žymės taip pat tapo dėmesio centru – vaikai stebėjo, tyrinėjo ir lygino, kuo skiriasi jų pačių žingsneliai. Ir, žinoma, projektas nebūtų pilnas be nuotykių gryname ore – vaikai ieškojo tikrų pėdsakų lauke. Kas gi čia praėjo – katinėlis, paukštukas, o gal draugas iš kitos grupės?

STEAM piešimas ,,Spalvų žaismas“

Išbandė piešimą ant pieno, piešimą skutimosi putomis, dažė sniegą bei ledą. Vaikai darbavosi susikaupę, stebėjo, kaip dažai patenka į vandenį, gėrėjosi spalvų „šokiu“ vandenyje, sniege bei lede. Patyrė kūrybinį džiaugsmą bei pažino kitokius žiemiškus žaidimus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Viktorija Kellė, Viktorija Paulauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *