PASAULINĖ KOŠĖS DIENA

Pasaulinė košės diena švenčiama nuo 2009 metų, Škotijoje įsteigtos labdaros organizacijos „Mary‘s Meals“ iniciatyva. Ši organizacija kasmet maistinga kukurūzų koše pamaitina apie 320 000 Malavijos vaikų. Košės dieną žmonės skatinami paremti maistu badaujančius ir prastai besimaitinančius vaikus. Lietuvoje Pasaulinė košės diena plačiau minima nuo 2014 m.

Košės, tai itin maistingas, vertingas ir lengvai virškinamas patiekalas, gausus sudėtinių angliavandenių. Tai tikras energijos užtaisas protinei ir fizinei veiklai, naudinga geram virškinimui ir ilgam suteikia sotumo jausmą, todėl puikiai tinka pusryčiams. Valgydami pusryčiams košę, aprūpiname organizmą ne tik energija, bet ir būtiniausiomis, vertingomis maisto medžiagomis – vitaminais, mineralais, mikroelementais, biologiškai aktyviomis medžiagomis.

Pasaulinę košės dieną paminėjo ir lopšelis-darželis „Pasaka“. Vaikai ragavo bolivinės balandos košę, visuomenės sveikatos specialistė su virėjomis supažindino vaikus su kruopų rūšimis iš kurių verdamos košės, aptarė jos naudą organizmui. 

Laura Ilgaudaitė

Palangos miesto savivaldybės

visuomenės sveikatos biuro

mokinių sveikatos priežiūros specialistė

 

 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *