Respublikinis projektas ,,Mano pasakos herojus“

Respublikinis projektas ,,Mano pasakos herojus“

Kūrybiškumas – natūrali mažų vaikų savybė.  Vaidyba – tai viena iš meno formų, padedančių atsiskleisti vaiko saviraiškai, kūrybiškumui, fantazijai, vaizduotei. Vaidindamas vaikas išbando naujas situacijas, sprendžia problemas, randa atsakymus.  Tai saviraiškos būdas, svarbus ugdymui, auklėjimui.

Nuo 2020 m. spalio 20 d. iki lapkričio 26 d. pedagogai galėjo suburti savo ugdytinius žaisti, ieškoti ir atrasti teatrą. Kurdami pasirinktai pasakai atributiką, personažus rinkosi ir panaudojo įvairias medžiagas, būdus gaminant lėles. Susipažino su įvairiomis teatro rūšimis, suprato kaip gimsta ir kiek darbo reikia įdėti kol pasiekia teatro lėlės sceną. Vaikai patys galėjo dalyvauti visame kūrybiniame procese, rasti savo sprendimus, kurie skatino bendrauti, pasitikėti savo jėgomis. Pedagogai sukūrė palankias sąlygas atskleisti vaikų gebėjimus teatrinėje veikloje. Dalyvaudami šioje veikloje , ugdytiniai  pamatė, kaip gimsta lėlė, pabandė prisidėti prie baigtinio rezultato, „prakalbino“ savo pagamintą žaislą.

Dėkojame, prisijungus prie šio projekto, pedagogams iš Kretingos mokyklos – darželio “Žibutė”, Vilkaviškio, Kretingos, Palangos, Utenos, ikimokyklinių ugdymo įstaigų ,,Pasaka“, Palangos lopšelio – darželio “Nykštukas”, “Ąžuoliukas”, “Gintarėlis”. Visų dalyvių darbeliai patalpinti virtualioje parodoje.

Vaikui teatras tampa nuostabiu, ypatingu pasauliu. Kur bet koks noras tikrai išsipildys ir nesvarbu, kas nutiks, viskas tikrai baigsis gerai.

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka “

mokytoja metodininkė Dalia Latonienė,

vyr. mokytoja Auksė Laučienė.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *